franciszkanska3.pl
Wirtualne zwiedzanie Maopolski wietego Jana Pawa II

Mie Wyobrani Miosierdzia

Franciszkańskie Lato 2013

piątek, 14 czerwca 2013 Franciszkańskie Lato 2013

Jak co roku krakowscy bracia mniejsi zapraszają młodych na letni wypoczynek w duchu św. Biedaczyny z Asyżu, tym razem pod hasłem "Rozprostuj Skrzydła".

Franciszkańskie wakacje zainaugurują krakowskie rekolekcje „Come&See” poświęcone rozeznawaniu powołania. To propozycja dla wszystkich tych, którzy  życiu braci mniejszych chcą przyjrzeć się niejako od kuchni. - Już św. Ambroży mawiał: „Jeśli chcesz zobaczyć jak żyje chrześcijanin, pomieszkaj ze mną. Nie zamykamy się tu jednak tylko na jedną drogę - kapłaństwa czy życia konsekrowanego, w końcu przez takie rekolekcje ktoś może odkryć powołanie np. do życia w rodzinie - mówi ich organizator Ojciec Piotr Dąbek.

Spotkanie w klasztorze krakowskich franciszkanów potrwa od 1 do 5 lipca i adresowane jest do młodzieży męskiej powyżej 15 roku życia. Z myślą o niej przygotowano również specjalne warsztaty biblijne w Zakopanem pod hasłem „Spotkanie przy Studni”. - Jako bracia chcemy mówić młodym że  to Jezus i jego słowo jest niewyczerpaną studnią, źródłem żywej wody,  z której można czerpać do woli, jeśli tylko chcemy otworzyć się na jego niezwykłą łaskę. W dzisiejszym zabieganym świecie chcemy z mocą mówić do każdego z nich: Zatrzymaj się, skonfrontuj swoje życie ze Słowem Bożym, bo być może biegniesz na oślep – podkreśla zakonnik.  Jak dodaje, ze względu na pojemność tatrzańskiego ośrodka zaplanowano w tym roku aż 2 turnusy - w dniach od 15 do 20 lipca i od 19 do 24 sierpnia.

Flagową ofertą  krakowskich braci mniejszych jest oczywiście tradycyjne „Franciszkańskie Spotkanie Młodych” w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Na przełomie lipca i sierpnia zjadą tam wszyscy ci, którzy choć na chwilę chcą oderwać się od codzienności i w ciszy wsłuchać się w głos Pana. Dla nich w tamtejszym Domu Pielgrzyma zakonnicy przygotują prawdziwą  "Franciszkańską Pustelnię”. - Zazwyczaj przyjeżdżają tam głównie mężczyźni, ale zapraszamy również Panie. To niezwykła forma  wejścia w bardzo osobistą relację z Bogiem, jako franciszkanie chcemy też, do tego intymnego dialogu ze Stwórcą, niejako podprowadzać. Choć oczywiście duży nacisk kładziemy tam na pracę indywidualną  – mówią organizatorzy.

Na spragnionych mocniejszych wrażeń (w tym również przedstawicielek płci pięknej)  czekają natomiast wrześniowe „Studenckie Wędrówki z OMF Conv” wzdłuż polskich Tatr lub jedna z kilku pielgrzymek do Częstochowy, m.in. z Zielonej Góry czy Wrocławia. Wszystko po to, by każdy mógł na własny sposób „rozwinąć skrzydła”. – Ile ludzi, tyle dróg  do Pana Boga, dając tak wiele możliwości spędzania wolnego czasu, dajemy młodym wybór. W końcu każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy, ważne więc, by również u franciszkanów każdy znalazł coś dla siebie - przekonuje Ojciec Dąbek.

Zapisy i zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na: piotr@franciszek.pl lub pod numerem 0 514 284 841. Więcej informacji na stronie www.franciszek.pl.

Autor: Michal Henkel
Źródło: Franciszkanska3.pl

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz
Archidiecezja Krakowska

Multimedialna encyklopedia Jana Pawa drugiego

POLECANE

Bp Grzegorz Ryś. Drogi Światła
Wielka Księga Miłosierdzia
Jestem Drugi
Doświadczanie Boga. Dla wierzących, poszukujących i wątpiących
Miłosierni jak Ojciec