franciszkanska3.pl
Paac Arcybiskupw Krakowskich

Mie Wyobrani Miosierdzia

Franciszkańskie Lato 2013

piątek, 14 czerwca 2013 Franciszkańskie Lato 2013

Jak co roku krakowscy bracia mniejsi zapraszają młodych na letni wypoczynek w duchu św. Biedaczyny z Asyżu, tym razem pod hasłem "Rozprostuj Skrzydła".

Franciszkańskie wakacje zainaugurują krakowskie rekolekcje „Come&See” poświęcone rozeznawaniu powołania. To propozycja dla wszystkich tych, którzy  życiu braci mniejszych chcą przyjrzeć się niejako od kuchni. - Już św. Ambroży mawiał: „Jeśli chcesz zobaczyć jak żyje chrześcijanin, pomieszkaj ze mną. Nie zamykamy się tu jednak tylko na jedną drogę - kapłaństwa czy życia konsekrowanego, w końcu przez takie rekolekcje ktoś może odkryć powołanie np. do życia w rodzinie - mówi ich organizator Ojciec Piotr Dąbek.

Spotkanie w klasztorze krakowskich franciszkanów potrwa od 1 do 5 lipca i adresowane jest do młodzieży męskiej powyżej 15 roku życia. Z myślą o niej przygotowano również specjalne warsztaty biblijne w Zakopanem pod hasłem „Spotkanie przy Studni”. - Jako bracia chcemy mówić młodym że  to Jezus i jego słowo jest niewyczerpaną studnią, źródłem żywej wody,  z której można czerpać do woli, jeśli tylko chcemy otworzyć się na jego niezwykłą łaskę. W dzisiejszym zabieganym świecie chcemy z mocą mówić do każdego z nich: Zatrzymaj się, skonfrontuj swoje życie ze Słowem Bożym, bo być może biegniesz na oślep – podkreśla zakonnik.  Jak dodaje, ze względu na pojemność tatrzańskiego ośrodka zaplanowano w tym roku aż 2 turnusy - w dniach od 15 do 20 lipca i od 19 do 24 sierpnia.

Flagową ofertą  krakowskich braci mniejszych jest oczywiście tradycyjne „Franciszkańskie Spotkanie Młodych” w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Na przełomie lipca i sierpnia zjadą tam wszyscy ci, którzy choć na chwilę chcą oderwać się od codzienności i w ciszy wsłuchać się w głos Pana. Dla nich w tamtejszym Domu Pielgrzyma zakonnicy przygotują prawdziwą  "Franciszkańską Pustelnię”. - Zazwyczaj przyjeżdżają tam głównie mężczyźni, ale zapraszamy również Panie. To niezwykła forma  wejścia w bardzo osobistą relację z Bogiem, jako franciszkanie chcemy też, do tego intymnego dialogu ze Stwórcą, niejako podprowadzać. Choć oczywiście duży nacisk kładziemy tam na pracę indywidualną  – mówią organizatorzy.

Na spragnionych mocniejszych wrażeń (w tym również przedstawicielek płci pięknej)  czekają natomiast wrześniowe „Studenckie Wędrówki z OMF Conv” wzdłuż polskich Tatr lub jedna z kilku pielgrzymek do Częstochowy, m.in. z Zielonej Góry czy Wrocławia. Wszystko po to, by każdy mógł na własny sposób „rozwinąć skrzydła”. – Ile ludzi, tyle dróg  do Pana Boga, dając tak wiele możliwości spędzania wolnego czasu, dajemy młodym wybór. W końcu każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy, ważne więc, by również u franciszkanów każdy znalazł coś dla siebie - przekonuje Ojciec Dąbek.

Zapisy i zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na: piotr@franciszek.pl lub pod numerem 0 514 284 841. Więcej informacji na stronie www.franciszek.pl.

Autor: Michal Henkel
Źródło: Franciszkanska3.pl

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz
Archidiecezja Krakowska

Multimedialna encyklopedia Jana Pawa drugiego

POLECANE

Święta Blogerka siostra Faustyna
Święta Blogerka siostra Faustyna